środa, 04 wrzesień 2013 17:02

Jasło stolicą polskiego wina

Napisane przez 
Jasło stolicą polskiego wina fot. Ewa Wawro

Już po raz ósmy odbyły się w Jaśle Międzynarodowe Dni Wina. Impreza przyciągnęła tłumy sympatyków polskiego winiarstwa. Prezentowało się 32 winiarzy z czterech krajów, kilku importerów, producenci sprzętu i akcesoriów winiarskich. Nie zabrakło smakołyków kuchni regionalnej i dobrej muzyki.

Międzynarodowe Dni Wina zyskują coraz większą popularność i co roku gromadzą w naszym mieście tysiące miłośników tego szlachetnego trunku. Impreza jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i uzyskania cennych porad „prosto” od winiarzy.

Tradycyjnie pierwszy dzień imprezy rozpoczął barwny korowód winiarzy, wpierające ideę jasielskiej imprezy i polskie winiarstwo wystąpienia m.in. parlamentarzystów, wojewody Podkarpacia, przedstawicieli miast partnerskich Jasła. Specjalne podziękowania i gratulacje od władz miasta otrzymał Roman Myśliwiec, prekursor wieki propagator idei odrodzenia się winiarstwa w Polsce. W niedzielę w jasielskiej kolegiacie p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej odbyła się uroczysta msza św. odprawiona w intencji winiarzy i dobrych zbiorów.

Więcej: na naszewinice.pl

Czytany 3574 razy