Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia

Podkarpaccy winiarze po raz kolejny odkrywali Tokaj. W dniach 24-26 maja wybrali się na wyjazd integracyjno-szkoleniowy do węgierskiego regionu tokajskiego. Tym razem odwiedzali winnice w okolicach Sarospatak.

sobota, 13 kwiecień 2013 00:00

Zapraszamy na szkolenie "Wady i choroby wina"

W sobotę 20 kwietnia odbędzie się szkolenie "Wady i choroby wina", które poprowadzi Agnieszka Wyrobek - Rousseau.

Program:
15.00 - zebranie ogólne członków SWP,
16.00 - szkolenie "Wady i choroby wina",
19.00 - winiarski wieczór - jak zwykle przy takich okazjach będzie potrzebne wino (raczej bez wad) i  oczywiście zakąska :-)

Uwaga! Prosimy dostarczyć na szkolenie wina z "podejrzanymi" (nieznanymi) wadami - będzie bardzo dobra okazja żeby dowiedzieć się co stało się z naszym winem i czy jest szansa, żeby go wyleczyć. Wszystkich zainteresowanych szkoleniem serdecznie zapraszamy do sali E w PODR w Boguchwale.

Zmiana: zebranie Zarządu SWP nie odbędzie się - zostanie przełożone na inny termin o czym powiadomimy.

czwartek, 04 kwiecień 2013 00:00

Bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy

Jak uprawiać winorośl i poprawnie zrobić wino? Odpowiedzi, na te jakże ważne dla początkujących winiarzy pytania, można uzyskać biorąc udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia.

poniedziałek, 25 marzec 2013 00:00

Szkolenie z celnikiem i beczkami

zego oczekuje od polskich winiarzy Urząd Celny? To jeden z tematów wczorajszego szkolenia, jakie przeszli podkarpaccy winiarze. Uczyli się także, jak w produkcji wina prawidłowo używać beczki.

Członkowie Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia w ramach comiesięcznych szkoleń spotkali się wczoraj z Krzysztofem Fundakowskim, st. eksp. slużby celneh w referacie dozoru UC w Krośnie. Punkt po punkcie omówione zostały wymagania Urzędu Celnego przy urzędowym odbiorze winiarni oraz zasady produkcji wina poza składem podatkowym. Winiarze zadawali bardzo szczegółowe pytania, na które gość spotkania wyczerpująco odpowiadał. Podsumowując jednym zdaniem, to czego się dowiedzieli: nie taki diabeł straszny, jak go malują.

środa, 20 marzec 2013 00:00

Konkurs winiarski CUVEE

Zapraszam polskich winiarzy do udziału w konkursie winiarskim CUVEE 2013, który odbędzie się 15 kwietnia 2013 roku na zamku Zábřeh w Ostravie (Czechy). Udział w konkursie jest bezpłatny, trzeba tylko dostarczyć wino w liczbie 6 butelek w jednej próbce. Ilość próbek nie jest ograniczona.

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej: www.cuvee.cz

W konkursie CUVEE polskie wina każdego roku zdobywają medale i warto także w tym roku spróbować swoich szans w konfrontacji z winami zagranicznymi. Wina można dostarczać osobiście lub przesyłać na adres: Roman Myśliwiec, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a. Biorę udział w tym konkursie i osobiście zawiozę wina do Ostrawy. Zapraszam!

24 marca (niedziela) -

- godz.10.00 - "Wymogi Urzędu Celnego przy urzędowym sprawdzaniu winiarni" - szkolenie poprowadzi kierownik Wydziału Dozoru UC w Krośnie,

- godz. 11.00 - "Wyrób win przy użyciu beczki" poprowadzi Richard Horczik z Winnicy Portius (Tokaj), tłumaczenie Marek Nowiński,

- godz. 13.00 - zebranie ogólne członków Stowarzyszenia,

- godz. 14.00 - zebranie Zarządu SWP.

20 kwietnia (sobota) -

- godz. 12.00 - otwarte zebranie Zarządu SWP,

- godz.14.00 - zebranie ogólne członków Stowarzyszenia,

- godz. 16.00 - szkolenie degustacyjne "Wady i choroby wina" prowadzi Agnieszka Wyrobek- Rousseau.

25-26 maja (sobota-niedziela) - wyjazd integracyjny członków Stowarzyszenia. Podczas wyjazdu zebranie Zarządu, zebranie ogólne członków Stowarzyszenia, podczas wieczoru winiarskiego degustacja młodych win z rocznika 2012*

* - prosimy Członków SWP o propozycje miejsca spotkania.

 

niedziela, 24 luty 2013 00:00

Podkarpaccy winiarze wybrali nowe władze

Dziś w Stowarzyszeniu Winiarzy Podkarpacia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. Podsumowano trzyletnią działalność, wybrano nowe władze Stowarzyszenia, omówiono założenia i tezy programowe na kolejną kadencję.

czwartek, 07 luty 2013 00:00

Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze

Działając na podstawie paragrafu § 18 Statutu SWP, Zarząd Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, zwołuje na dzień 24 lutego 2013 r. (niedziela), o godz. 11.00 (pierwszy termin) i godz. 11.30 (drugi termin), Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Uchwały podjęte w drugim terminie są ważne i obowiązują wszystkich członków bez względu na liczbę obecnych na zebraniu.
Przed Walnym Zebraniem o godz. 9.00 odbędzie się zebranie Zarządu SWP - jak zwykle jest otwarte dla zainteresowanych Członków Stowarzyszenia.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa!

Wymagane dokumenty na Walne Zebranie (sprawozdania z działalności, szkoleń i finansowe), są zamieszczone w części strony internetowej dostępnej tylko dla członków SWP (zakładka: Tylko dla członków/rubryka: Materiały wewnętrzne). Szczegółowy program Walnego Zebrania w załączniku.

Uwaga: dokumenty na Walne Zebranie nie będą drukowane w ilościach które wystarczą dla wszystkich uczestników zebrania, dlatego zainteresowani powinni wydrukować materiały ze strony samodzielnie.

 

niedziela, 03 luty 2013 00:00

Ruszył projekt "Wyszehradzki Szlak Wina"!

W dniach 25-27 stycznia 2013 r. w Svidniku na Słowacji odbyło się spotkanie inicjujące projekt “Wyszehradzki Szlak Wina”. Projekt, współfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w ramach grantów standardowych, zostanie zrealizowany w pierwszej połowie 2013 r. Partnerami w projekcie są: Instytut dla Zjednoczonej Europy (Polska), Obywatelskie Stowarzyszenie MOHYLA (Słowacja), Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia (Polska), Instytut Rozwoju Regionalnego (Czechy) oraz Szlak Wina Pécs-Mecsek (Węgry).

Strona 1 z 9